таг: изрази

Пендаровски за смртта на Навални: Тажен ден за демократијата, човештвото изгуби...

0
Македонскиот претседател Стево Пендаровски од Минхенската безбедносна конфереција изрази жалење за смртта на Алексеј Навални. Horrified by the death of Russian...

Амбасадорката Дир: Ѝ благодариме на Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната...

0
Украинската амбасадорка Лариса Дир денеска на социјалните мрежи изрази благодарност до Република Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната коалиција на земји за враќање...

Пакистан му порача на Иран дека сака да ја смири ситуацијата...

0
Пакистан изрази подготвеност да соработува со Иран за сите прашања за време на разговорот на шефовите на дипломатиите на двете земји, кои неодамна...

Европската агенција за лекови не ги сака амстердамските „црвени фенери“ за...

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) изрази „крајна загриженост“ поради планот на локалните власти во Амстердам за преселување на познатиот комплекс на „црвените фенери“...

Милановиќ: Хрватска можеше да реагира со реципрочна мерка кон српскиот дипломат...

0
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ изрази жалење за одлуката на Србија да прогласи хрватски...

Гутереш: Загрижувачки извештаи за жртви во Нагорно-Карабах

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, изрази огромна загриженост поради извештаите за жртви...

Гвардиола: Жал ми е ако некои очекуваа да дојдеме овде и...

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, не изрази големо разочарување по натпреварот со Лајпциг во осминафиналето на...

За шест месеци во Албанија исчезнале 36 деца без придружба од...

0
Центарот за правата на децата во Албанија јавно ја изрази својата загриженост по извештаите објавени на државната полиција дека само во...

Гутереш изрази загриженост поради забраната девојките во Авганистан да студираат

0
Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш изрази длабока загриженост поради одлуката на талибанците да...

Кремљ загрижен за безбедноста на нуклеарката Запорожје

0
Кремљ денеска изрази загриженост за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје. Advertisements Според Москва, украинските...