таг: Израелската

Израелскиот премиер Бенет доби смртна закана, полицијата го истражува случајот

0
Израелската полиција денеска соопшти дека започнала истрага по упатената смртна закана за премиерот Нафтали Бенет. ...

Израел погоди цели во Појасот Газа

0
Израелската авијација бомбардира позиции на радикални организации во Појасот Газа, јави палестинската радиостаница Јужен Ал...

Израел го гранатираше јужниот дел на Либан како одговор на двете...

0
Израелската армија соопшти дека нејзината артилерија рано утрово го гранатираше јужниот дел на Либан, како одговор на двете истрелани либански ракети на израелска...

Израелската армија прво објави, па демантираше дека влегла во појасот Газа

0
Израелската армија рано изутрината објави дека не влегла во појасот Газа, како што соопшти претходно, посочувајќи на...

Израелската војска влезе во Појасот Газа

0
Израелската армија објави дека нејзини припадници синоќа влегле во Појасот Газа, како дел од операцијата против палестинското...

Продолжуваат насилствата во Ерусалим

0
Израелската полиција се судри со палестинските демонстранти во Ерусалим на 10 мај по третата ноќ на насилство...

Оваа армија прва во светот се стекна со колективен имунитет против...

0
Израелската армија денеска соопшти дека за десет недели прва во светот се стекна со колективен имунитет против Ковид-19. Претставникот на израелската армија...

Има најубаво лице во светот, служи воен рок и излегува со...

0
Израелската манекенка Јаел Шелбија ја доби титулата Најубаво лице за 2020 година, според листата на TC Candler. ...

Гал Гадот: Треба да знаете дека Клеопатра била Македонка!

0
Израелската филмска ѕвезда Гал Гадот со став за претстојната улога на Клеопатра, по мноштвото обвинувања на филмските критичари кои велат дека требало...