таг: издание

Откривме ултра ретки дијагнози во охридско-струшкиот регион, вели Гордана Лолеска, од...

0
На први февруари почнува 6. издание на Националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“ оваа година посветена на ретките заболувања во охридско-струшкиот регион. Гордана...

Познати првите 10 финалисти на Евровизија, меѓу нив и Србија и...

0
реклама На 67. издание на Евросонг, коешто почна вчера, во првата полуфинална вечер од...

Милан го напушта „Сан Сиро“, ќе изгради свој нов стадион

0
Bo денешното издание „газета дело Спорт“, се наведува дека Милан и Интер со години работеа на проектот за изградба на нов заеднички стадион,...

Македонија се подготовува за третото издание на Лигата на Нациите

0
Фудбалската репрезентација ги започна подготовките за третото издание на Лигата на нациите. Но, почетокот нема да биде...

Македонија ЃП го освои Купот! 

0
Екипата на Македонија Ѓорче Петров е победник на 29-тото издание во Купот на Македонија! „Лавовите“ по изведување...

На Матка викендов трки во кајак – „ИКАС 2022“

0
Викендов во кањонот Матка се одржува 53-тото издание на меѓународниот натпревар во кајак, „ИКАС 2022“. Претседателот на Кајакарската федерација во Македонија, Дрилон Леши,...

Македонскиот филм „Сестри“ го отвора ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

0
Вечер во Битола почнува 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“. Црвениот тепих...

Објавена програмата на Струмичкиот карневал

0
Годинашново издание на Струмичкиот карневал ќе се одржи од 2 до 9 март. Организациониот одбор ја објави програмата, а карневалот ќе почне со...

Како гласаа селекторот и капитенот во изборот за најдобар фудбалер според...

0
Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се...

Лигата на нации Македонија ја отвора со гостување кај Бугарија!

0
Македонската фудбалска репрезентација ги дозна противниците за третото издание на УЕФА Лигата на нации. Нашиот национален тим ќе игра во Група 4 од...