таг: издавањето

Бесими со отчет за новата еврообврзница

0
Издавањето на седмата еврообврзница тешка 700 милиони евра ќе се намени за да се вратат стари долгови. 500 милиони ќе отидат за враќање...

Грција ќе издава дигитален сертификат за вакцинација

0
Премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис изјави дека почнува издавањето на дигиталниот сертификат за вакцинација, што е уште...