fbpx

таг: „злосторства

Обединетите нации документираа воени злосторства во Украина

0
Обединетите нации имаат докази за извршени воени злосторства, вели првиот човек на УНХЦР, Мишел Бачелет. Според неа, иако и двете страни...

Бразилскиот претседател тужен за злосторства против човештвото

0
Поднесена е тужба против бразилскиот претседател Жаиро Болсонаро за „злосторства против човештвото“ пред Меѓународниот кривичен...