таг: здравство

Починати 26 лица и нови 489 нови случаи на Ковид 19...

0
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1892 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-230,...

Косово ги забрани летовите од Велика Британија и воведе самоизолација од...

0
Министерот за здравство на Косово, Арменд Земај, наложи откажување на сите воздужни линии од Велика Британија, со цел да се спречи ширењети...

Веран: Можно е новиот коронавирус да циркулира низ Франција

0
Францускиот министер за здравство, Оливие Веран, денеска изјави дека е можно во земјата да циркулира новиот вид на коронавирус, иако последните тестови не...

Со донација од фондацијата „Никола Јанчев” кавадаречката болница ќе добие кислородна...

0
 Министерот за здравство Венко Филипче, денеска беше во посета на Кавадарци по повод донација од Фондацијата „Никола Јанчев” во висина од еден...

Словенечкиот министер за здравство поднесе оставка во екот на пандемијата

0
Словенечкиот министер за здравство, Томаж Гантар, денеска поднесе оставка на функцијата откако неговата партија ја напушти владеачката коалиција на десниот...

Донесена нова Уредба: Еве што треба да направите ако сакате да...

0
Српското министерство за здравство донесе Упатство за начинот на примена на ограничувањата за влез во Република Србија на лица кои доаѓаат од земји...

Славењето може да почека – здравјето не: Почна кампањата „Празнувај одговорно“...

0
Министерството за здравство и Владата на Македонија од денеска почнуваат кампања „Празнувај одговорно“ за подигнување на свеста на граѓаните за почитување на мерките...

Германија ја „притиска“ Европската агенција за лекови: Одобрете ја вакцината против...

0
Германскиот министер за здравство, Јенс Шпан изврши дополнителен притисок врз Европската агенција за лекови (ЕМА) да издаде дозвола за употреба на анти-ковид...

Хенкок: Идентификувана нова варијанта на коронавирусот

0
Британскиот министер за здравство Мет Хенкок изјави дека е идентификувана нова варијанта на коронавирусот. Според него, тоа може да го објасни скокот...