таг: здравствена

СЗО следниот месец ќе го прогласи аспартамот како можна причина за...

0
реклама Светската здравствена организација (СЗО) во јули ќе го прогласи вештачкиот засладувач – аспартам...

СЗО ќе го прогласи аспартамот како можна причина за рак

0
Светската здравствена организација (СЗО) во јули ќе го прогласи вештачкиот засладувач – аспартам како можна причина за рак, јавија западни медиуми повикувајќи се...

СЗО: Вештачкиот засладувач во диеталната Кока-Кола и гумите за џвакање е...

0
Водечката светска здравствена организација следниот месец ќе прогласи еден од најчестите вештачки засладувачи во светот за можна причина за рак, објави во четвртокот...

СЗО состави листа на „приоритетни болести“ кои би можеле да предизвикаат следна пандемија:...

0
Светската здравствена организација (СЗО)состави листа на „приоритетни болести“ кои во иднина би можеле да предизвикаат следна пандемија, пишува „Њујорк пост“. Повеќето од болестите на таа...

СЗО состави листа на „приоритетни болести“ кои би можеле да предизвикаат следна пандемија:...

0
Светската здравствена организација (СЗО)состави листа на „приоритетни болести“ кои во иднина би можеле да предизвикаат следна пандемија, пишува „Њујорк пост“. Повеќето од болестите на таа...

СЗО: Очекуваниот животен век се зголемува за околу десет години за...

0
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека очекуваниот животен век на оние кои престануваат да пушат во своите 30-ти се зголемува за околу десет...

СЗО: Можно е зголемување за 55 проценти на заболените од рак...

0
Според податоците на Светската здравствена организација (СЗО), бројот на случаи на рак во светот се очекува да се зголеми за 55 отсто до...

Мислите дека вашето дете е зависно од видео игри? Еве ги...

0
реклама Светската здравствена организација ја класифицираше зависноста од играње видео игри како специфично нарушување...

СЗО не се откажува од вакцините: Препорачува ново вакцинирање по 12...

0
Светската здравствена организација (СЗО) ги промени препораките за вакцини против Ковид-19, сугерирајќи дека високоризичните популации треба да добијат дополнителна доза 12 месеци по...

СЗО ги промени препораките за вакцини против Ковид-19

0
Светската здравствена организација (СЗО) ги промени препораките за вакцини против Ковид-19, сугерирајќи дека високоризичните популации треба да добијат дополнителна доза 12 месеци по...