таг: здравствена

Меѓу децата во Кина се шири недијагностицирана пневмонија, СЗО е загрижена

0
Светската здравствена организација (СЗО) побара од Кина повеќе информации за недијагностицирана пневмонија која наводно се шири меѓу децата во северниот дел на земјата...

СЗО повторно аларамира за опасноста од ширење на заразни болести во...

0
Светската здравствена организација (СЗО) аларамира за зголемено ширење на заразни болести во Газа поради големата концетрација на луѓе на мал простор,...

СЗО и УНИЦЕФ почнаа со обуки на жени-лидерки за подигнување на...

0
Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Македонија и Фондот за децата на Обединетите нации (УНИЦЕФ) почнаа со обуки на жени-лидерки со цел...

Здравствен дом Тетово: Не е наше возилото од видеото каде Брза...

0
Јавната здравствена установа Здравствен дом Тетово преку соопштение ја информира јавноста дека не е нивно возилото за итна медицинска помош за кое неколку...

СЗО загрижена за порастот на случаите на корона вирус во повеќе...

0
Светската здравствена организација (СЗО) е загрижена поради порастот на случаите на корона вирус во неколку земји пред претстојната зима, јави ДПА. ...

СЗО загрижена за порастот на случаите на коронавирус

0
Светската здравствена организација (СЗО) е загрижена поради порастот на случаите на коронавирус во неколку земји пред претстојната зима, јави ДПА. За жал,...

СЗО: Внимателно ја следиме новата варијанта на вирусот Ковид

0
Светската здравствена организација (СЗО) и американските здравствени власти објавија дека внимателно ја следат...

Последиците од мутациите на ковид-19 уште не се познати

0
Светската здравствена организација (СЗО) и СAД ја следат новата варијанта на коронавирусот САРС-КоВ-2. Моментално е непознато потенцијалното значење на бројните мутации. СЗО...

СЗО бара поскапување на цигарите

0
Светската здравствена организација (СЗО) смета дека цигарите треба да поскапат. Во...

Мачки во Полска имаат птичји грип, има ризик и за луѓето,...

0
Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека десетици мачки во Полска се заразени со птичји грип и има ризик вирусот да се пренесе...