таг: зафати

Повторно се разгоре пожарот во парламентот на ЈАР

0
Пожарот што ја зафати зградата на парламентот на Јужна Африка повторно се разгоре, пренесе ДПА,...

Десетици мртви во пожар на траект во Бангладеш

0
Најмалку 37 лица загинаа во пожар што зафати патнички траект во јужен Бангладеш, пренесе Би-Би-Си. Официјалниот претставник на противпожарната единица,...

(ВИДЕО) Силно торнадо го зафати Кентаки, најмалку 50 загинати

0
Најмалку 50 луѓе најверојатно загинаа во разорното торнадо што го зафати Кентаки и неколку другите...

Мечот Аталанта-Виљареал одложен поради снег

0
Поради снежната бура која го зафати Бергамо, домаќините се обидоа да го исчистат теренот, ама на крај не успееаа да го подготват за...

Силно невреме во Вашингтон, илјадници домови без струја

0
Силно невреме го зафати Вашингтон, поради што многу домови останаа без електрична енергија. Невремето започна во близина на Фолс Черч и Арлингтон,...

Најмалку 82 лица загинаа во пожарот во болницата во Багдад

0
Најмалку 82 лица загинаа во пожарот што го зафати ковид-центарот во болницата „Ибн ал-Хатиб“ во Багдад, а...

(ВИДЕО) Снежно невреме блокираше делови на САД, 20 жартви и илјадници...

0
Големиот студ, што медиумите го нарекоа „историски“, зафати големи делови на Соединетите држави, убивајќи најмалку 21 лице,...

Околу 30 домови уништени во шумски пожар во Австралија

0
Шумскиот пожар кој зафати делови североисточно од Перт, во Западна Австралија, уништи околу 30 домови и се заканува да продолжи, додека локалното население...