таг: зафати

(ВИДЕО) Силна тропска бура ја зафати Јапонија

0
Силна тропска бура ја зафати централна и западна Јапонија со силен дожд и...

Силно невреме ја погоди Словенија, во некои обалсти наредена евакуација

0
Силно невреме ја зафати Словенија, каде што е прогласен црвен аларм...

СМО предупредува на ризик од срцев удар и смрт поради жештините

0
Топлотниот бран што ја зафати северната хемисфера се очекува да се засили оваа недела, што ќе предизвика пораст на ноќните температури...

Со засилување на топлотниот бран ризиците од срцев удар и смртни...

0
Топлотниот бран што ја зафати северната хемисфера допрва ќе се интензивира неделава, што ќе предизвика пораст на температурите во текот на ноќта и...

Топлотен бран „Кербер“ ја зафати Европа

0
Топлотен бран зафати делови од јужна Европа и северозападна Африка, со...

(ВИДЕО) Силно невреме го поплави Нови Сад, има повредени

0
Две лица се повредени во невремето што вчеравечер го зафати Нови Сад на северот на Србија, а во населбата Коцаљево поплавени...

Нереални сцени од Хрватска: Вака изгледа Модрото езеро во моментов

0
Снег денеска ја зафати речиси цела Хрватска, а особено прекрасна глетка е снимена во Имотски. Покриено со бела прекривка, Синото езеро едноставно...

(ВИДЕО) Невреме во Грција: Еден исчезнат на Евија, урнати покриви, поплави…

0
Невремето со обилен дожд и силен ветер што синоќа зафати делови на Грција создаде низа проблеми, противпожарната служба интервенираше за помош...

Големи пожари во САД, уништени повеќе од 160 станбени објекти

0
Големата суша што го зафати северниот дел на американската сојузна држава Ново Мексико предизвика големи шумски пожари при што се уништени...

Катастрофална снежна бура ги зафати Турција и Грција

0
Турција и Грција ги зафати снежно невреме. Градоначалникот на Истанбул Екрем Имамоглу изјави дека во...