таг: заразни

Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки, апелира да се...

0
Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови рестриктивни мерки, само...

Комисијата за заразни болести ќе се состане на пладне

0
Комисијата за заразни болести напладне ќе одржи состанок на кој ќе се дискутира за моменталната епидемиолошка состојба во државата. Злате Мехмедовиќ, портпарол...

Комисијата за заразни болести утре напладне ќе одржи состанок

0
Комисијата за заразни болести утре точно напладне ќе одржи состанок на кој ќе се дискутира за моменталната епидемиолошка состојба во државата, потврди за...

КЗБ препорачува четврта доза вакцина против ковид со „Фајзер“ или „Модерна“,...

0
Комисијата за заразни болести на денешниот состанок ги разгледа заклучоците од Националната комисија за имунизација, во врска со почеток на вакцинација со четврта...

Комисијата за заразни болести в среда ќе расправа за состојбата со...

0
Комисијата за заразни болести ја следи состојбата со мајмунските сипаници во светот, како и препораките на Светската здравствена организација кои во моментот не...

Ќе се укинат сите антиковид-мерки, маските остануваат задолжителни само во некои...

0
Комисијата за заразни болести на денешниот состанок препорача укинување на сите рестриктивни мерки за справување со ковид-19, што значи се укинува потребата за...

Комисијата за заразни болести предлага прифаќање на нова методологија за проценка...

0
Oд Комисијата за заразни болести велат дека со зголемување на нивото на имунизирано население поради примени вакцини и прележана болест, поголем дел од...

Комисијата за заразни болести предлага укинивање на ковид-сертификатите при излез од...

0
Портпаролот на Комисијата за заразни болести д-р Злате Мехмедовиќ денеска соопшти дека Комисијата предложила нови мерки до министерот за здравство и Владата. ...

Ковидот се шири меѓу основците

0
Комисијата за заразни болести вчера ја оцени епидемиолошката состојба во државава како подобрена, но не и добра поради фактот што е зголемен...

Денеска одлука за евентуално олабавување на Ковид – мерките

0
Комисијата за заразни болести при македонското министерство за здравство денеска треба да ја разгледа можноста за олабавување...