таг: заразни

СЗО повторно аларамира за опасноста од ширење на заразни болести во...

0
Светската здравствена организација (СЗО) аларамира за зголемено ширење на заразни болести во Газа поради големата концетрација на луѓе на мал простор,...

Комисијата за заразни болести препорачува да се врати задолжителното носење на...

0
Портпаролот на Комисијата за заразни болести, д-р Злате Мехмедовиќ денеска информираше дека на состанокот, на која се дискутирало за состојбата со коронавирус, била...

Комисијата за заразни болести препорачува да се носат заштитни маски само...

0
Комисијата за заразни болести ќе му препорача на Министерството за здравство и на Владата да бидат укинати сите задолжителни мерки за ковид-19, а...

Петличковски: Кај нас официјално нема Кракен, но многу е веројатно дека...

0
Претседателот на Комисијата за заразни болести д-р Александар Петличковски изјави дека кај нас се уште официјално не е регистрирана подваријантата на ковид Кракен,...

Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки, апелира да се...

0
Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови рестриктивни мерки, само...

Комисијата за заразни болести ќе се состане на пладне

0
Комисијата за заразни болести напладне ќе одржи состанок на кој ќе се дискутира за моменталната епидемиолошка состојба во државата. Злате Мехмедовиќ, портпарол...

Комисијата за заразни болести утре напладне ќе одржи состанок

0
Комисијата за заразни болести утре точно напладне ќе одржи состанок на кој ќе се дискутира за моменталната епидемиолошка состојба во државата, потврди за...

КЗБ препорачува четврта доза вакцина против ковид со „Фајзер“ или „Модерна“,...

0
Комисијата за заразни болести на денешниот состанок ги разгледа заклучоците од Националната комисија за имунизација, во врска со почеток на вакцинација со четврта...

Комисијата за заразни болести в среда ќе расправа за состојбата со...

0
Комисијата за заразни болести ја следи состојбата со мајмунските сипаници во светот, како и препораките на Светската здравствена организација кои во моментот не...

Ќе се укинат сите антиковид-мерки, маските остануваат задолжителни само во некои...

0
Комисијата за заразни болести на денешниот состанок препорача укинување на сите рестриктивни мерки за справување со ковид-19, што значи се укинува потребата за...