таг: запре

ВИДЕО: Мечка го запре сообраќајот во Црна Гора

0
Мала мечка го запре сообраќајот на пат во Црна Гора, како што може да се види на видео објавено на социјалните мрежи. ...

„Газпром“ го запре дотокот на гас кон Европа преку Северен тек...

0
Руската државна компанија „Газпром“ го запре во средата дотокот на гас преку најголемиот активен гасовод...

Бајден инсистира на заострување на законите за поседување оружје

0
Американскиот претседател Џо Бајден го повика Конгресот да се запре автоматското оружје, да се прошират...

И Холандија ја запре употребата на „Астра Зенека“

0
По неколку европски земји и Холандија одлучи времено да ја запре употребата на вакцината на „Астра Зенека“....