таг: запленета

Запленет кокаин во Драч – дрогата била сокриена во пакети со...

0
о најголемото албанско пристаниште Драч, откриена и запленета е нова количина на кокаин, овој пат во контејнер...

Во Италија запленети 650 килограми марихуана и уапсени Албанци кои ја...

0
Големо количество марихуана е запленета во Италија одгледувана од Албанци, зголемуваќи ја загриженоста на италијанските власти дека оваа појава станува попрофитна за шверцерите...