таг: Западот

Пораз за Денвер во Њу Јорк, шампионот падна во Мемфис

0
Лидерот на Западот, екипата на Денвер Нагетс падна на гостувањето кај Њујорк Никси (116-110). Пресметката...

Западот го повика рускиот претседател Путин да ја прекине окупацијата на...

0
На една година од војната во Украина, Западот го повика рускиот...

Орбан: Санкциите против Русија може да ја доведат Европа на колена

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека обидите на Западот да ја ослабне Русија не успеале и покрај големиот број санкции што...

Столтенберг: Војната во Украина може да трае со години

0
Западот мора да се подготви да продолжи да ја поддржува Украина во војна која може...

Путин до Макрон – Престанете да испраќате оружје во Украина

0
Западот треба да престане да испраќа оружје во Украина, му рекол рускиот претседател Владимир Путин на неговиот француски колега Емануел Макрон...

Зеленски бара оружје за Одеса да не заврши како Мариупол

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара од Западот оружје и системи за противвоздушна одбрана за да го протера рускиот окупатор од Украина....

Блумберг: И покрај санкциите, Русија годинава би можела за заработи 321...

0
И покрај санкциите од Западот, Русија оваа година би можела да заработи речиси 321 милијарда...

Финансиските санкции на Западот кон Русија ја урнаа рубљата

0
Острите финансиски санкции на Западот против Москва го даваат првиот ефект. Руската национална валута падна на рекордно ниво. Имено, рубљата загуби...

Русија исклучена од системот СВИФТ

0
Откако Западот постигна единство и реши да исклучи руски банки од т.н. СВИФТ, односно системот за прекугранични трансакции, овој платежен систем...

Џонсон: Рсуија ќе се соочи со последици за своите грешки

0
Ќе потклекне ли Русија на санкциите на Западот? Москва е одлучна да ги продолжи воените дејствија, додека Киев се надева дека...