таг: занимаваат

Неочекувано високите температури на океаните ги вознемирија научниците – „Ова е...

0
Научниците кои се занимаваат со климатските промени се загрижени во последните неколку недели од фактот што температурите на површината на морето...

Активисти ја поцрнија водата во фонтаната во Рим: „Вака изгледа крајот...

0
реклама Активисти кои се занимаваат со заштита на животната средина за време на протестот...

Морбиден факт: Постојат поголеми шанси да умреме на својот роденден отколку...

0
Научниците се занимаваат со секакви чудни статистики кои откриваат необични обрасци кои се присутни во нашите животи. Така, една студија објавена во Швајцарија...