fbpx

таг: заклучи

„Отворена Пандорината кутија“! Протекоа документи за скриеното богатството на светските лидери

0
Пандорината кутија е отворена! Барем така може да се заклучи од насловите на британскитe Би -Би -Си и Гардијан, кои вечерва...

Кога може да се прими трета доза од вакцината „Фајзер“?

0
Европската агенција за лекови заклучи дека третата, засилувачка доза на вакцината на „Фајзер“ може да се даде најмалку шест месеци по втората доза...

Решена мистеријата напишана на експресионистичката слика на Едвард Мунк

0
Националниот музеј на Норвешка заклучи дека речиси незабележителниот, но и непријатен натпис на познатото дело „Вресок“ е напишано од самиот уметник Едвард...