fbpx

таг: Заедничкиот

Бремените жени да се вакцинираат против Ковид 19?

0
Издадено е ажурирано упатство од Заедничкиот комитет за вакцинација и имунизација (JCVI), во кое се наведува дека и вакцините Фајзер и Оксфорд против...

Кина ја одобри својата прва вакцина против коронавирусот, на „Синофарм”

0
Одобрението, објавено денеска од Заедничкиот механизам за превенција и контрола на Државниот совет, уследи еден ден откако „Синофарм” соопшти дека е утврдено дека...