таг: задолжителното

Трудниците да се вратат на работа, предлага Комисијата за заразни болести

0
Укинување на задолжителното поседување негативен ПЦР тест или потврда за прележаност или вакцинација при излез од земјата и укинување на ослободувањето од работа...

Шпанија на 10 февруари го укинува задолжителното носење маски на отворено

0
Владата на Шпанија од следниот четврток ќе го укине задолжителното носење маски на отворено како...