fbpx

таг: загубија

(ВИДЕО) Бројот на жртви од поплавите во Пакистан надмина 1.000 лица

0
Уште 75 лица го загубија животот во последните 24 часа како последица на...

Партијата на Борис Џонсон го загуби водството поради забавите за време...

0
Конзервативците на британскиот премиер Борис Џонсон ја загубија предноста, според анкетите, во однос на опозициската...

Починати вкупно 22 лица, регистирани нови 118 случаи од 1.245 тестирања

0
Вкупно 22 лица ја загубија битката со ковид-19, а 18 од нив починаа во изминатите 24 часа, информира Министерството за здравство. Останатите четворица...

Четворица починати за едно деноноќие во штипскиот ковид центар

0
Четворица пациенти ја загубија битката со коронавирусот во штипскиот ковид центар. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска информира дека двајца од пациентите се...

Младите фудбалери на Шкендија и во реваншот поразени од Хајдук

0
Надежите на Шкендија загубија по втор пат од врсниците од Хајдук, вечерва во Сплит со 1-3 во реванш мечот од првото коло...

ФОТО: Тешка сообраќајка во Загреб, загинаа мотоциклист и велосипедист

0
Две лица го загубија животот во тешка сообраќајна несреќа која утринава се случила во Загреб, Хрватска. Локалните медиумите јавиваат дека во несреќата...

Над 20 жртви за време на ултрамаратон, ова е причината за...

0
Најмалку 21 лице го загубија животот од последици од ненадејно, екстремно студено време, за време на ултрамаратон што се одржа во кинеската провинција...

Про-палестински протести денеска имаше и во Скопје

0
Над 30 лица го загубија животот, меѓу кои 13 деца во најсмртоносните напади на израелската армија во...

Починаа 24 лица, меѓу нив и 40-годишен скопјанец, нови 364 случаи...

0
Вкупно 24 лица го загубија животот од компликации од ковид-19 во последните 24 часа, информира Министерството за здравство. Од 24 починати лица 7...

Уште 39 лица ја загубија битката со ковид-19, нови 603 заразени

0
Уште 39 лица ја загубија битката со ковид-19, информира Министерството за здравство, кое регистрира 603 новозаразени. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во...