fbpx

таг: жив

Синот на Ѓорѓе Балашевиќ со емотивна објава за својот татко: Животот...

0
Да беше жив, вчера Ѓорѓе Балашевиќ ќе го прославеше својот 68-ми роденден. Панонскиот морнар денес би наполни 68...

Актерот Жерар Депардје бил обвинет за наводни силувања: Нападнал млада актерка

0
Жерар Депардје, 72-годишен жив споменик на француската кинематографија, беше обвинет на 16 декември за „силување” и „сексуален напад” што тој, наводно, го...