fbpx

таг: Жерар

Барселона бара Пике и Бускетс да се согласат на ново намалување...

0
Раководството на Барселона се обидува да ги убеди ветераните Жерар Пике и Серхио Бускетс да се согласат...

Депардје ги осуди „неприфативите луди ексцеси“ на Путин

0
Францускиот актер Жерар Депардје, кој покрај француското има и руско државјанство и кој важи за близок до Владимир Путин, во соопштение за медиумите...

Пике се уште не верува дека Лео го нема: Ништо повеќе...

0
Жерар Пике вечерва се прости од Лионел Меси со срцепарателна порака. Аргентинецот ја напушта Барселона по 20 години, а Пике се...

Актерот Жерар Депардје бил обвинет за наводни силувања: Нападнал млада актерка

0
Жерар Депардје, 72-годишен жив споменик на француската кинематографија, беше обвинет на 16 декември за „силување” и „сексуален напад” што тој, наводно, го...