fbpx

таг: Женската

Норвешка ја совлада Русија и се пласира во четврфиналето

0
Женската ракометна репрезентација на Норвешка ги надиграа Русинките со 34-28 во четвртфиналето на Светското првенство (СП) кое се игра во Шпанија и...

Србија подобра од Македонија во пријателски меч

0
Женската ракометна репрезентација на Македонија забележа пораз од Србија со 25-33 на првиот контролен натпревар кој се одигра во Стара Пазова, како подготовка...

Македонските фудбалерки ја пречекуваат Северна Ирска

0
Женската фудбалска А репрезентација на Северна Македонија денеска ја пречекува Северна Ирска во рамките на европските квалификации за пласман на Светското првенство 2023...

Коцева во националниот тим на местото на Штеријова

0
Женската ракометна репрезентација на Македонија направи уште една измена пред стартот на подготовките за пријателските натпревари против Србија и селекторот Љубомир Савевски повика...

Љубомир Савевски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

0
Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојниот собир во рамки на ЕХФ неделата во период...

Македонските кошаркарки загубија од Германија во квалификациите за женскиот Евробаскет 2023

0
Женската сениорска репрезентација на Македонија со пораз 41:73 ги стартуваше квалификациите за Евробаскетот 2023 година. Македонките одиграа одлично прво полувреме на гостувањето...

Кошаркарките продолжуваат со подготовки пред мечот со Германија

0
Подготовките на женската ошаркарска репрезентација продолжија во салата на СРЦ „Кале“, со 12. кошаркарки на кои селекторот Александар Ашаданов и неговите асистенти, Јелена...

Потребни ви се две состојки: Со оваа маска ќе ги избришете...

0
Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација...

Потребни ви се две состојки: Со оваа маска ќе ги избришете...

0
Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација...

Оваа Македонија има иднина, фаворитот Црна Гора пак се мачеше за...

0
Женската ракометна репрезентација на Македонија забележа нов пораз во ЕХФ Евро Купот, откако одново беше поразена од фаворизираната селекција на Црна Гора, овој...