fbpx

таг: Железничкиот

Железничкиот сообраќај во прекин, машиновозачите чекаат средба со менаџментот на компанијата

0
Железничкиот сообраќај од вчера е во прекин поради бојкот на машиновозачите. Тие денеска очекуваат да се сретнат...