fbpx

таг: жалење

СЗО: Половина милион луѓе во светот починале откако е откриен сојот...

0
Светската здравствена организација изрази жалење бидејќи половина милион луѓе во светот починале откако е откриен сојот омикрон на коронавирус, иако постојат вакцини,...

Од откривањето на омикрон половина милион луѓе починале од ковид

0
Светската здравствена организација изрази жалење бидејќи половина милион луѓе во светот починале откако е откриен сојот омикрон на коронавирус, иако постојат вакцини, нарекувајќи го...

Песков: Не ни е сеедно заради ОИ, но барем ќе се...

0
Кремљ денеска изрази жалење што Меѓународниот олимписки комитет им забрани на руските спортисти да се натпреваруваат на следните две олимписки натпреварувања под...