fbpx

таг: ефектите

15 отсто од смртноста кај населението се должи на аерозагадувањето

0
Од ефектите на аерозагадувањето во Битола, утврдивме дека 15 отсто од смртноста кај населението се должи на аерозагадувањето, изјави професорот д-р Драган Ѓоргев...

Не стигаат до болница Македонците вакцинирани со Фајзер, Астразенека и Синовак

0
Истражување за ефектите на вакцините против КОВИД-19 кај македонската популација покажува дека нема големи разлики меѓу вакцините од различни производители во спречувањето тешка...