таг: есента

Време е за чорба од тиква, совршена за есенска диета

0
Есента е сезона за тиквата. Постојат толку разновидни начини за нејзино приготвување, како што постојат и голем број разни видови тикви. Тие може...

Начини за правилно стерилизирање на тегли за зимско складирање

0
реклама Есента е време кога многу домаќинки работат напорно за да подготват зимска градина за уживање во...

Нема што нема од симптоми! Влезе ли у фамилија ги проаѓа...

0
Есента е период на многу вируси, меѓу кои чести се и стомачните. Лекарот по општа медицина д-р Бојан Трајковски, на својот Фејсбук...

Внимавајте, ова се најчестите есенски маки на сите возачи

0
Есента започна и сега возачите треба да бидат дополнително внимателни, бидејќи во овој период од годината мора да се прилагодат на тешките услови...

Силна бура од Јадранот ја поплави цела Албанија

0
Есента пристигна неколку дена порано во Албанија со обилни дождови. Викендов започна лошо за северот причинувајќи големи материјални штети. Поплавени се...

5 причини зошто да јадете киви: Го зајакнува имунитетот и е...

0
Есента и зимата секогаш носат ризик од настинки, а здравата храна која е полна со витамин Ц е важна за борбата на организмот...

Сакате здрави да ја дочекате зимата? Ова е најдобриот трик!

0
Есента е одамна веќе тука, а со неа тука е и сезоната на настинките и грипот. Секако се препорачува зголемен дневен внес на...

5 причини зошто треба да јадете костени: Симболот на есента е...

0
Есента, покрај тоа што е прекрасно годишно време, кое ни го носи уживањето во магичните бои на природата, таа ја збогатува нашата исхрана...

Не ја фрлајте кората од портокалот, еве за што може да...

0
Есента е вистинско време за консумирање цитрусни овошја, а портокалите дефинитивно се на врвот на листата. Кората од портокалот кој го јадеме...

Семејството Кардашијан повторно се враќа на малите екрани: Еве за што...

0
На почетокот на есента, семејството Кардашијан најави прекин на снимањето на сопственото риалити. „Keeping Up with the Kardashians“ повеќе нема да се емитува...