fbpx

таг: епидемија

Словенија прогласи крај на епидемијата, но не и на мерките

0
Состојбата со епидемија во Словенија од Ковид-19, што беше прогласена на 18 октомври лани, при вториот бран, веќе нема да се продолжува, изјави...

Д-р Ана Глигиќ: Ни се заканува нова епидемија во пандемијата

0
Ни се заканува нова епидемија во пандемијата доколку стигне во земјата мутираната форма на коронавирусот откриена во Англија, предупредува вирусологот д-р...