fbpx

таг: Ен

Си-Ен-Ен отпушти тројца вработени бидејќи доаѓале на работа невакцинирани

0
Американската медиумска куќа Си -ен -ен отпушти тројца работници кои дошле на работа невакцинирани против ковид, со што ја прекршиле политиката на компанијата;...

Ен Даглас почина на 102-годишна возраст

0
Почина Ен Даглас, сопругата на Кирк Даглас и маќеа на Мајкл Даглас. Таа почина на 102 години. Ана починала во...