таг: Еминем

Eминем се појави во омилената детска игра „Фортнајт“

0
Раперот Еминем е новиот херој во популарната игра „Фортнајт“ (Fortnite). Имено, компанијата „Епик гејмс“ (Epic Games) официјално потврди дека ликот на раперот...

Еминем мрази еден негов хит толку многу што веќе воопшто не...

0
Еминем толку многу мрази еден од неговите најголеми хитови што веќе воопшто не го изведува. Тоа е Cleanin’ Out My Closet од...

Еминем одбил милиони за да настапи на Светското првенство во Катар?

0
Еминем одби 8 милиони долари за да настапи на Светското првенство минатата година. Тоа го тврди раперот 50 Cent. Според него, за...

Еминем слави роденден – денес полни 50 години

0
Раперот Еминем денес го слави својот 50-ти роденден. Еден од најпознатите рапери е роден на 17 октомври 1972 година. Неговото вистинско име...

Еминем клекна на полувремето на „Суперболот“ против полициската бруталност и расната...

0
Еминем клекна на сцената на неговиот настап на полувремето на „Супербол 2022“ во Инглвуд, Калифорнија. Овој чин беше всушност протест против полициската бруталност...