таг: ЕМА

ЕМА позитивно ја оцени вакцината против Ковид-19 на Модерна

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска одобри употреба на вакцината против Ковид-19 на компанијата Модерна за лица постари од 18 години. –...

Ема Стоун го очекува своето прво дете со Дејв МекКари

0
Актерката Ема Стоун (31) е бремена и со нејзиниот партнер Дејв МекКери (35) го очекуваат своето прво дете, пишува „Us Weekly“. ...

ЕМА: Да се почитува интервалот од максимум 42 дена меѓу двете...

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека треба да се почитува временскиот интервал од максимум 42 дена помеѓу администрацијата на првата...

ЕМА: Податоците за вакцината против ковид-19 беа цел на сајбер напад

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека податоците во врска со вакцините и лековите против новиот коронавирус биле цел на...

Европскиот регулатор на лекови закажа вонреден состанок за 6 јануари, ќе...

0
Европскиот регулатор на лекови (ЕМА) за 6 јануари го закажа вонредниот состанок на кој ќе го процени барањето за одобрување на вакцината против...