таг: Елмас

УРНЕБЕСНО: Елмас игра во соблекувалната на Наполи, соиграч му коментира: „Роден...

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас важи за еден од оние кои прават добра атмосфера во соблекувалната на Наполи. Тоа Елмас го пренесува и во...

Елмас: Се надевам дека од двата натпревари же извадиме максимум

0
Елиф Елмас е еден од лидерите во подмладената фудбалска репрезентација на Македонија. – Мора да го добиеме мечот со Лихтенштајн...

62 годишниот Спалети на Елмас и другарите им одржа лекција за...

0
Елиф Елмас и другарите има што да научат од нивниот нов тренер Лучијано Спалети, и тоа не само на фудбалски план. ...

Елиф Елмас: Роналдињо ми е идол, со Македонија повторно на ЕП

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас преку социјалната мрежа Инстаграм, официјалниот профил на Наполи, одговараше на прашањата од фановите. Имаше навистина интересни одговори. На пример,...

Медиуми: Елмас не е на трансфер листата на Наполи

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со сигурност останува во редовите на Наполи во следната сезона, откако неговото име не е на трансфер листата за...

ФОТО: Елиф Елмас vs Гатузо, се е ОК!

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше дел од вчерашниот тренинг на Наполи. Фотографиите ги објави самиот клуб на...

Дебитантски гол сезонава за Елмас во Серија А

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас вечерва го постигна првиот гол сезонава во италијанското првенство, придонесувајќи во триумфот на Наполи над Парма на домашен терен...

ВИДЕО: Елмас со маестрален гол придонесе Наполи да биде однесен во...

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“. Елмас кој...

Агентот на Елмас се огласи за иднината на фудбалерот и одговори...

0
Македонскиот интернационалец Елиф Елмас во последно време се почесто се наоѓаше во медиумите во Италија откако излегуваа шпекулации дека тој може да си...