таг: Елмас

Наполи подготви нов договор за Елиф Елмас

0
Одличната сезона на Елиф Елмас под водство на Лучано Спалети со шест гола и пет асистенции, управата на Наполи ја принуди иако Елмас...

Елиф Елмас повторно позитивен на коронавирус

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец во редовите на Наполи, Елиф Елмас, е неизвесен за настап на првенственото дерби против Јувентус, идниот понеделник поради позитивен наод...

Спалети: Елмас е играч кој може сè да направи, тој веќе...

0
Елиф Елмас е во центарот на вниманието откако синоќа го реши големото дерби меѓу Милан и Наполи. Во третата година од својот...

Елмас кандидат за играч на колото во ЛЕ, можете да гласате...

0
Елмас заедно со уште тројца фудбалери е во трка за фудбалер на колото во Лига Европа, уште едно големо признание за нашиот фудбалер....

Нов гол на Елмас во Лига Европа, овојпат ја тресеше мрежата...

0
Елиф Елмас го даде третиот гол во Лига Европа ова сезона, македонскиот фудбалер погоди против Лестер. Течеше 24. минута кога Петања несебично...

ГОЛЕМ ЈУБИЛЕЈ: Елмас вечерва ќе го игра својот 100-ти натпревар во...

0
Вечерва Елмас е пред голем јубилеј, Македонската фудбалска легенда вечерва ќе го одигра својот 100-ти натпревар во дресот на италијанскиот клуб Наполи. ...

ЛЕ: Елмас стрелец во поразот на Наполи во Москва

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го постигна единствениот гол за Наполи во поразот на италијанската екипа вечерва во Москва од Спартак со 2:1...

Ќе се избришат картоните и суспензијата на Елиф Елмас и Тихомир...

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас би можел да настапи за Македонија во полуфиналето од баражот за СП 2022, откако беше обелоденето дека е...

Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани за македонскиот фудбалер

0
Македонскиот фудбалер од средниот ред на Наполи, Елиф Елмас го привлече интересот на водечките шпански клубови. Според „La Gazzetta dello Sport“, 22-годишниот...

Барди двоен стрелец, Елмас асистент

0
Македонските фудбалски репрезентативци Енис Барди и Елиф Елмас имаа синоќа забележителни настапи за своите тимови во шпанското и италијанското првенство. Во рамки...