fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Елизабета

Прв состанок на Џонсон и кралицата Елизабета Втора по повеќе од...

0
Британската кралица Елизабета Втора по повеќе од една година го одржа својот прв неделен состанок со премиерот Борис Џонсон поради карантинот воведен во...

Кралицата Елизабета приреди прием за лидерите на Г7

0
Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. ...

Радост во кралското семејство: Принцезата Беатрис е бремена

0
Внуката на кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг Едуардо Мапели се пресреќни што оваа година ќе се остварат во најубавата животна улога… ...

Вести кои ја изненадија јавноста во Велика Британија: По смртта на...

0
Кралицата Елизабета беше во жалост две недели по смртта на нејзиниот сопруг, принцот Филип, а нејзиниот роденден беше следеше по погребот, кој го...

Кралицата Елизабета Втора им се врати на должностите по погребот на...

0
Британската кралица Елизабета Втора денеска за првпат им се врати на своите јавни должности по погребот на својот 99-годишен сопруг, принцот Филип, одржувајќи...

НАЈОСАМЕНИОТ РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА: Освен саканиот Филип, и овој важен член...

0
Британската кралица Елизабета Втора оваа среда го одбележува нејзиниот 95-ти роденден, но оваа година за прв пат без сопругот, принцот Филип кој почина...

Во Британија денеска погреб на принцот Филип

0
ФОТО: Спутник Принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, кој почина минатата недела на...

Познато после колку време кралицата Елизабета Втора ќе се врати на...

0
Кралицата Елизабета Втора почна осумдневна жалост за нејзиниот сопруг, принцот Филип, кој вчера почина во дворецот Виндзор на 99 години. За време...

Почина принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета

0
Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, почина на 99-годишна возраст, објави денеска Бакингемската палата, јави Би-Би-Си....

Кралицата Елизабета Втора и принцот Чарлс со насмевка ѝ потврдија на...

0
Кралицата Елизабета Втора и принцот Чарлс се фотографирани како уживаат во прошетка во близина на замокот Виндзор. Откако војвотката и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави