таг: Елизабета

Нова книга за кралското семејство: „Елизабета беше уморна од испадите на...

0
реклама Починатата кралица Елизабета II. мислеше дека однесувањето на војводата и војвотката од Сасекс е...

Сара Фергусон сподели први фотографии со кучињата на кралицата, за кои...

0
Омилените корги на кралицата Елизабета завршија во добрите раце на војвотката од Јорк, според првата снимка која Сара Фергусон ја снимила од кучињата...

Најстариот член на кралското семејство е еден од најпознатите масони во...

0
СО СМРТТА на кралицата Елизабета, нејзиниот братучед, принцот Едвард, војводата од Кент, стана најстариот член на британското кралско семејство. Принцот Едвард денеска го...

Елизабета II – монарх со најголемо влијание врз парите

0
Кралицата Елизабета Втора влијаела на многу елементи на културата, но нејзиното присуство е особено видливо на банкнотите. Сликата на кралицата Елизабета Втора...

Предлогот на принцот Хари за смирување ја шокирал новата кралица Камила

0
Смртта на кралицата Елизабета предизвика многу коментари за кралското семејство. Врската на принцот Хари и Меган Маркл со Бакингемската палата е главна тема...

По смртта на Елизабета Втора: Индијците бараат враќање на скапоцениот дијамант...

0
Погребот на кралицата Елизабета Втора го привлече вниманието на јавноста кон кралската регалија и особено кон круната на монархот. Таа ја придружуваше...

ТАЈНИ ЗНАЦИ: Вака Кралицата комуницирала со помошниците

0
Кралицата Елизабета Втора имала тајни знаци и трикови за различни пораки до своите помошници на свечените настани. Имено, британските медиуми пишуваат дека нејзин...

Олена Зеленска ќе оди на погребот на Елизабета Втора – Русија...

0
Погребот на Елизабета Втора во Вестминстерската опатија следната недела ќе биде голем дипломатски настан. Се очекува доаѓањето на повеќе од 100...

Принцот Ендру ги доби милениците на кралицата Елизабета

0
Милениците на Елизабета Втора, кучињата корги кои не беа одвоени од кралицата која почина во четвртокот, ги посвои нејзиниот син, принцот Ендру. ...

Зошто ковчегот на кралицата Елизабета Втора е обложен со олово?

0
Ковчегот на кралицата Елизабета Втора пристигна во Лондон во вторникот од Единбург, пред државниот погреб. Покојниот монарх почина во замокот Балморал во Шкотска...