таг: експерт

Мажите уринираат стоејќи, ама дали е тоа правилниот начин?! Еве што...

0
Здравствениот експерт им објаснува на мажите како правилно да уринираат и тврди дека повеќето го прават тоа погрешно. Според урологот д-р Џералд Колинс,...

Експерт за однесување на животните: Ова се знаци дека вашето куче...

0
ЕКСПЕРТ ЗА ОДНЕСУВАЊЕ НА ЖИВОТНИТЕ, Каролин Ментејт објасни како нашите четириножни пријатели ги изразуваат своите емоции, објаснувајќи дека кога знаете да го читате...

Роговеј: Што прави одбраната на НАТО? Леталото што падна во Загреб...

0
Тајлер Роговеј, експерт за воена авијација и уредник на рубриката „Воена зона“, од...

Дали „делтакрон“ варијантата навистина постои или е лабораториска грешка?

0
Леонидос Кострикис, медицински експерт од Кипар, тврди дека пронашол нова варијанта на коронавирусот што ги комбинира карактеристиките на „делта“ и „омикрон“ – делтакрон....

Тргнете го телефонот додека спиете, еве каков ризик ви носи ако...

0
Рускиот експерт, невролог Олга Зинчева, тврди дека мобилниот телефон не треба да се чува во близина на главата. Како што истакна таа за...

Невролог објаснува што се случува кога спиете покрај телефонот

0
Рускиот експерт, невролог Олга Зинчева, тврди дека мобилниот телефон не треба да се чува во близина на главата. Како што истакна таа за...

Фаучи: Делта сојот на корона причина за повеќе од 80 проценти...

0
Ентони Фаучи, водечки американски експерт за заразни болести, изјави дека делта сојот на коронавирусот предизвикал повеќе од 80 проценти од новите случаи во...

Фаучи: Делта сојот е присутен во 80% од новите зарази со...

0
Водечкиот американски експерт за заразни болести, Ентони Фаучи, изјави дека делта сојот на коронавирусот предизвика повеќе од 80 проценти од новите случаи во...

Фаучи: Во САД над 99 проценти од починатите не биле вакцинирани...

0
Американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи изјави дека 99,2 проценти од луѓето кои починале во САД од последици од Ковид-19 не биле...

СЗО предупредува дека потрагата по потеклото на коронавирусот е „отруена од...

0
Водечкиот експерт на Светската здравствена организација (СЗО), Мајк Рајан, вчера повика на одвојување на „политиката“ за прашањето за потеклото на коронавирусот од научниот...