таг: Единствен

Шест причини зошто не слабеете иако сте на диета

0
Ако ги поедноставиме работите, единствен начин за слабеење е воведување ограничувања, односно намалување на бројот на калории. А кога ќе исфрлите многу...

Турската опозиција не се договори за единствен противкандидат на Ердоган

0
Турската опозиција не успеа да се договори за единствен кандидат за претседателските избори,...

Модриќ, со нов рекорд во хрватскиот футбал

0
Најдобриот хрватски фудбалер, Лука Модриќ, стана единствен кој бил дел од Светско и Европско првенство во три...

Мајка на мета на осуди бидејќи на синот за празниците му...

0
Дефинитивно не постои единствен и правилен начин за воспитување деца. Иако е така, многу родители често се мета на осуда поради нивните методи...

Граѓаните масовно да се вакцинираат, регистрирани се седум случаи на делта...

0
Вакцинацијата е единствен начин да се спречи ширењето на делта сојот во земјава, а со тоа де се спречи и евентуален нов силен...

Д-р Кунгуловски: Апсолутно никаква поврзаност немаат вакцините со стерилитет или со...

0
Единствен спас во пандемијата е создавањето на колективен имунитет, што можеме да го добиеме преку вакцинирање. Во моментов, ефикасноста на вакцините е сигурно...

ЕУ нема да нарачува вакцини на АстраЗенека по јуни

0
Европскиот комесар за единствен пазар Тиери Бретон денеска изјави дека Европската комисија не ги обновила нарачките за...

Бретон: ЕУ може да стекне колективен имунитет до средината на јули

0
Еврокомесарот за единствен пазар, Тиери Бретон, изјави дека Европа до средината на јули може да постигне колективен имунитет на коронавирусот, воедно најававувајќи го...

Од утре ќе може да се пререгистрираат возилата со странски регистарски...

0
Единствен проблем што сѐ уште не можат да се пререгистрираат возилата со странски таблици кои се возат...