таг: еден

Гигантот „Д-марин“ ќе управува со туристичкото пристаниште Валона

0
Влора Марина потпиша уште еден договор за партнерство, овој пат со Д-Марин, престижна мрежа за управување со морето низ Медитеранот и...

Божицата на Сонцето ја допре Земјата, научниците збунети од екстремната енергија

0
Астрономите регистрираа еден од најмоќните космички зраци досега и го нарекоа „Аматерасу“, по јапонската божица на сонцето. Иако неговото потекло сè уште...

Етна во Италија повторно исфрла пепел и лава

0
Еден од најактивните европски вулкани повторно еруптираше и исфрла лава во височина од...

Експертите се согласуваат: Овие сирења се одличен сојузник за слабеење

0
реклама СИРЕЊЕТО Е ЕДЕН од најпопуларните млечни производи. Сепак, сирењето и неговото можно влијание...

Запознајте го најмалку застапениот хороскопски знак во светот

0
реклама Да, навистина постои еден знак кој е најреткиот од сите. Откријте која. Постојат...

Запознајте го најмалку застапениот хороскопски знак во светот

0
Да, навистина постои еден знак кој е најреткиот од сите. Постојат некои хороскопски знаци кои се почести од другите, врз основа на...

Лековита облога за бронхитис и упорна кашлица

0
Еден од најдобрите природни начини во бор-бата со бронхитис и упорна кашлица е лекот од лист зелка со мед, оваа комбинација е моќно...

Популарниот зачин може да се користи како освежувач, но и како...

0
реклама Циметот е еден од најпознатите зачини, а неговата употреба не е ограничена само како...

Убиен наставник, две лица ранети во напад во училиште во Франција

0
Еден наставник бил убиен, а две лица биле тешко ранети во напад со...

За изгледот на принцезата Јасмин Мурат се грижи македонски шминкер

0
Зоран Шурбевски е еден од најдобрите шминкери во Северна Македонија, се грижи за изгледот на...