fbpx

таг: еден

Поради голот на Мбапе против Шпанија – УЕФА сака да го...

0
Килиан Мбапе беше еден од хероите на Франција, кој беше најзаслужен за трофејот во Лигата на нации. Неговиот гол против Шпанија во...

Ескобар: Скопје и Тирана се добри партнери и многу ни помогнаа...

0
Еден од бенефитите којшто ние го имаме, којшто веднаш го видовме од проширувањето на НАТО...

Официјално: Педри потпиша нов договор со Барселона до 2026 година (ВИДЕО)

0
Еден од најперспективните фудалери на генерацијата 2002, Педри и официјално ја продолжи соработката со Барселона, потврди денеска клубот. Шпанскиот репрезентативец ќе биде дел...

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

0
Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака....

Македонија добро се држи, но останавме без Адеми, повреден еден од...

0
Еден од најдобрите фудбалери на Македонија, Аријан Адеми поради повреда мораше да го напушти теренот во 29. минута на мечот против Германија, пишува...

Милер: Убаво би било да обезбедиме пласман на СП во Скопје!

0
Еден од најискусните фудбалери на Германија во овој состав без сомнение е Томас Милер, светскиот првак со „елфот“ од СП во Бразил, кој...

Доаѓа прекрасна недела за три хороскопски знаци

0
Сонцето е во Вага, еден од најхармоничните знаци во хороскопот. Наместо да навлегуваат во конфликти и аргументи, Вагите се ориентирани кон љубовта...

Овој септември е меѓу 4 -те најтопли во претходните 42 години

0
Овој септември беше глобално еден од четирите најтопли од почетокот на мерењата во 1979 година, објави денеска Европската служба за климатски промени Коперник....

Орално го задоволила своето момче, а потоа започнала да се гуши,...

0
Еден од најневеројатните случаи поврзани со водење љубов се случил неодамна во Шпанија кога една 31 годишна жена за малку ќе умрела по...

Бонучи со реакција откако ја остави Италија на цедило на дербито...

0
Леонардо Бонучи беше еден од хероите на италијанската репрезентација на Европското првенство, но се претвори во трагичар во полуфиналниот дуел од Лигата на...