таг: Египќаните

На Ливерпул не им е грижа за желбата на Салах: Египќаните...

0
Египќаните неодамна го објавија списокот на играчи на кои ќе сметаат на Олимписките игри што ќе се одржат ова лето во Токио. ...

ВИДЕО | Невиден спектакл во Египет: Парада на мумии на улиците...

0
Египќаните присуствуваа на историска поворка на античките владетели на нивната земја низ главниот град Каиро. Во текот на раскошниот спектакл...