таг: Европа

Пораст на расната дискриминација во Европа, најмногу во Германија

0
Расната дискриминација е во пораст во Европа, а најголема стапка е...

Едштадлер: Повикајте го Западен Балкан на масата на ЕУ, но без...

0
Австриската министерка за Европа, Каролин Едштадлер, рече дека нејзината земја се залага за етапна интеграција на земјите кандидати во Европската унија....

На Европа ѝ недостигаат околу 1.000 контролори на летање

0
Европа се соочува со недостиг на околу 1.000 контролори на летање, како резултат...

Шкендија убедлива на последниот тест

0
Шкендија е елиминирана од Европа, па сега фокусот го става кон домашниот шампионат. Тетовскиот тим...

Работнички и Феникс ги дознаа потенцијалните ривали за ФИБА Европа Купот

0
Работнички и Феникс ги дознаа потенцијалните ривали во ФИБА Европа Купот како и системот на...

Топлотен бран „Кербер“ ја зафати Европа

0
Топлотен бран зафати делови од јужна Европа и северозападна Африка, со...

Севилја во финансиска криза, ги продава марконаците Бону и Ен Несири

0
Севилја и покрај успешната сезона, во која ја освои Лига Европа и се избори за...

Се пренесува од крлежи: Нов смртоносен вирус „хара“ низ Европа, еволуираше...

0
Вирусот што ја зафаќа Европа, Африка и Блискиот Исток и се стравува дека е најголемата нова закана за јавното здравје, Кримско-конгонската хеморагична треска...

Во Европа на секои две минути исчезнува по едно дете

0
Невладината организација „Исчезнати деца во Европа“ (Missing Children Europe) по повод 25 мај Меѓународен ден на исчезнатите деца соопшти дека во...

Американскиот Сенат предложи нов закон за Западен Балкан

0
Претседателката на Поткомитетот за Европа во Комисијата за надворешни политички односи на Сенатот на САД, сенаторката Џин Шахин, со поддршка на...