таг: државјанка

Турската полиција објави нови детали од истрагата за жената осомничена за...

0
По апсењето на сириската државјанка Ахлам Албашир, која турските власти ја обвинуваат дека оставила бомба на шеталиштето во Истанбул, турските медиуми...

Кинеска државјанка осудена на четири години затвор поради известување за вирусот

0
Кинеската државјанка Жанг Жан е осудена на четири години затвор за известување во живо од Вухан кога избувна епидемијата, изјави нејзиниот адвокат денеска,...