fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: државјанка

Кинеска државјанка осудена на четири години затвор поради известување за вирусот

0
Кинеската државјанка Жанг Жан е осудена на четири години затвор за известување во живо од Вухан кога избувна епидемијата, изјави нејзиниот адвокат денеска,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави