таг: државна

На Клиниката за кардиохирургија првпат изведен метод за стент на лак...

0
На ЈЗУ Државна кардиохирургија во Скопје првпат во регионот е изведен метод на ставање стент на лак на орта, кој ќе овозможи полесен...

Макрон пристигна во Кина: Разговорите со Си Ѓинпинг ќе траат шест-седум...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во државна посета на Пекинг, објави кинеската централна...

Дали Чарлс Трети ќе ја носи империјалната круна?

0
Британската царска државна круна поставена на ковчегот на кралицата Елизабета Втора е моќен симбол на кралското величество и суверенитет. Од царската државна круна...

Британската Кралска круна со 2.686 дијаманти – симбол на моќта и...

0
Британската Кралска државна круна на ковчегот на кралицата Елизабета Втора е моќен симбол на кралското богатство, величественост и суверенитет. Инсигнијата положена на...

„Газпром“ го запре дотокот на гас кон Европа преку Северен тек...

0
Руската државна компанија „Газпром“ го запре во средата дотокот на гас преку најголемиот активен гасовод...

Интервју со лидер на терористичка организација

0
Шведската државна телевизија СВТ сними интервју со еден од водачите на терористичката организација ЈПГ/ПКК, Салих...

Државна лотарија го додели петтиот стан на семејство Фезуљи од Тетово

0
Државна лотарија со радост ве запознава со Зулкадер Фезуљи, добитник на последната премија ‒ стан, од инстант лозот Доме сладок доме. Зулкадер...

Газпром тврди дека ја прекинува испораката на природен гас за Бугарија...

0
Руската државна енергетска компанија Газпром најави дека од денеска го прекинува снабдувањето со гас за...

Руската државна телевизија: Третата светска војна штотуку започна!

0
Руската државна телевизија „Россија 1“ во пренос објави дека Третата светска војна штотуку започнала. Новинарката Олга Скабеева им кажа на...

Петков: Руските агенти работеле против добрососедските односи на Северна Македонија и...

0
Агентите што беа откриени како руски шпиони во бугарската Државна агенција „Национална безбедност“ (ДАНС), работеле против добрососедските односи на Бугарија со...