таг: драма

Луѓето родени во овие знаци се драматични и постојано создаваат сцени

0
НЕКОИ мразат секаква драма и непотребни конфликти, но има и такви кои живеат за тоа. На таквите луѓе често им е здодевно или...

ЖИВОТОТ НА НАЈБОГАТИОТ СУЛТАН НА СВЕТОТ: За него не важат правила,...

0
Драма, бизарност, скандал и ароганција – сето тоа ќе го најдете ако погледнете во животот на елитата на Брунеи. Се верува дека нема...

Младоженец лажирал сопствена кражба само за да избегне венчавка!

0
Мала драма се одвивала во градот Агринио во западна Грција, која добила судски епилог: идниот младоженец инсценирал грабеж за да ја избегне венчавката....

Сакала само да ја исчисти дневната соба: Ова го има во...

0
Вистинска драма се случувала во домот на 34 годишна Англичанка, а за сето тоа говори и видео снимката од нејзините три камери. ...

ВИДЕО: Дебата во чешкиот парламент прерасна во тепачка, полицијата ќе ги...

0
Вистинска драма се случи денеска во чешкиот парламент кога дебата меѓу пратеници се претворило во тепачка. Откако му беше исклучен микрофонот поради...