таг: досега

Неколку месеци продавале лажни вакцини, уапсени 80 лица во Кина

0
Кинеската полицијата од септември досега во три града уапсила повеќе од 80 лица вклучени во продажбата на фалсификувани вакцини, јавија денеска кинеските државни...

Србија досега вакцинираше половина милион жители- во соседството пристигнаа и 40.000...

0
Во Србија досега се вакцинирани над 415.000 лица, најмногу со кинеската вакцина Синофарм, пристигна првата најавена пратка на 40.000 дози на Спутниковата вакцина,...

Србија лидер во регионот, во Европа се наоѓа на третото место...

0
Во Србија досега се вакцинирани 322.598 лица против коронавирус, јави дописникот на МИА од Белград. Според тоа, Србија е на третото место...

Среќата ја замени тагата: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам им приредија...

0
Иако досега тие тоа го криеа од јавноста, сепак се излезе на виделина. Пред нивниот сакан кокершпаниел Лупо да почине, Кејт Мидлтон...

Во Србија досега вакцинирани 218.000 лица

0
Во Србија досега се вакцинирани 218 000 граѓани, а вчера вакцината против коронавирусот ја примија 43.000 лица. Досега 578.330 граѓани аплицирале за вакцинирање,...

Не е добро само за пиење: За што сè може да...

0
Ако досега сте го користеле кафето само за пиење, имаме добра вест за вас. Тоа е моќен борец против целулит и други...

ЕК набрзо ќе ја одобри вакцината против Ковид-19 на Модерна

0
Во ЕУ досега е одобрен вакцината на Фајзер и БиоНтек, а имунизацијата на населениет почна на крајот на декември 2020 година.  ...

САД: Повеќе од 350.000 починати од Ковид-19

0
Во САД досега од коронавирус починале повеќе од 350.000 луѓе, покажуваат податоците на Универзитетот Џон Хопкинс. Во изминатите 24 часа во САД...

Гинцбург: Вакцината Спутник V не предизвикува алергиски реакции

0
Во Русија досега се вакцинирани 700.000 граѓани со вакцината Спутник В и не се забележани сериозни алергиски реакции, изјави директорот на Научно-истражувачкиот институтот...

Гинцбург: Вакцината Спутник В не предизвикува алергиски реакции

0
Во Русија досега се вакцинирани 700.000 граѓани со вакцината Спутник В против ковид 19 и не се забележани сериозни алергиски реакции, изјави...