таг: Доника

Грвала: нема сигнали за загрозеност на Косово, но треба да се...

0
Министерката за надворешни работи и дијспора на Косово, Доника Грвала вели дека неделава се очекува...

Косовската министерка Грвала: „Воениот злосторник Путин, лаже!“

0
Министерката за надворешни работи на Република Косово, Доника Грвала, реагираше до рускиот претседател Владимир Путин,...

Руски службеник од УНМИК прогласен за персона нон-грата во Косово

0
Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала прогласи денеска за персона нон-грата руски службеник...