таг: Донарума

Донарума прогласен за најдобар голман за 2021 година

0
Меѓународната федерација за фудбалска историја и статистика го прогласи Џанлуиџи Донарума за најдобар голман за 2021 година....

Донарума: Во ПСЖ притисокот е посилен отколку во Милан

0
Голманот Џанлуиџи Донарума, кој минатото лето од Милан се пресели во Пари Сен-Жермен, зборуваше за притисокот во францускиот клуб. – Во споредба...

Донарума избран за најдобар голман на светот

0
Џанлуиџи Донарума е избран за најдобар голман на светот за 2021 година, откако угледниот „Франс Фудбал“ му го додели „Трофеј Јашин“ кој го...

Донарума се врати во Милано и го дочека навредлива порака: Го*но...

0
Џиџо Донарума, екс-голманот на Милан кој летово се пресели во Пари Сен Жермен се врати во Милано со репрезентацијата на европскиот првак Италија...

Ситуацијата на ПСЖ со голманите досега не е забележана во Европа

0
Со доаѓањето на Џанлуиџи Донарума, ПСЖ ќе има дури девет голмани. Ова е нешто што досега не е видено во другите...

Кејлор Навас ќе биде разочаран и бесен кога ќе слушне зошто...

0
Џанлуиџи Донарума најверојатно ќе го напушти Милан ова лето и неговата нова дестинација треба да биде ПСЖ. ПСЖ вчера го потврди доаѓањето...

Крај на контроверзната љубовна приказна

0
Џанлуиџи Донарума ќе го напушти Милан ова лето и со тоа ќе се стави крај на контроверзната...

Навивачите на Милан го извлекле Донарума од клупскиот автобус, му одржале...

0
Голманот Донарума не е баш омилен кај навивачите на Милан. Ова не е од сега, уште од...

Милан се бори да го задржи Донарума, но тој веќе му...

0
Талентираниот 21-годишен голман Џанлуиџи Донарума има договор со Милан до летото оваа година. Донарума во...