таг: Домородната

Во двор на црковен интернат во Канада пронајдени посмртни останки од...

0
Домородната заедница од Канада соопшти дека пронашла стотици необележани гробови на местото на некогашниот интернат во црквата во провинцијата Саскачеван. „Суверената автохтона...