fbpx

таг: долг

Паузата од социјалните мрежи носи повеќе придобивки за психичкото здравје

0
Долг е списокот на познати личности кои направија долга пауза од социјалните мрежи последниве години, вклучувајќи ги Ед Ширан, Бритни Спирс, Мајли Сајрус,...

Уште еден кит виден во река во Франција

0
Кит долг 10 метри е виден во реката Сена во Франција, близу Ла Манш, само еден месец откако смртно заболен кит-убиец угина во...

Зеленски: „Русија е најголема терористичка организација во светот“

0
Во нападот на руските бомбардери со долг дострел врз трговскиот центар во Кременчук загинаа најмалку 18 лица, а 60 се повредени....

Огромен астероид следната недела ќе прелета на досега најмало растојание од...

0
Астероид долг еден километар на 18 јануари ќе пролета релативно блиску до Земјата. Ќе помине на растојание од 1,93 милиони километри од...

По долг третман на Клиниката за хематологија Ана Марија си замина...

0
По долг третман со матични клетки Ана Марија си замина од Клиниката за хематологија, објави на својата страница на Фејсбук министерот за здравство...

Јавниот долг добива застрашувачки димензии

0
Зголемувањето на јавниот долг на 64,4 проценти од бруто домашниот производ го отвара патот земјава да падне во должничка криза. Со вакво темпо,...

Рекорден раст на јавниот долг од над 65 проценти од БДП

0
Јавниот долг на државата до крајот на оваа година ќе достигне 63.9 проценти од бруто-домашниот производ. Според владината фискална стратегија, наредните две години...

Државниот долг на Црна Гора во декември изнесувал 103,28 отсто од...

0
Вкупниот државен долг на Црна Гора, без депозит, изнесувал во декември минатата година 4,33 милијарди евра или 103,28 отсто од бруто домашниот производ...

Кои долгови ќе се бришат со петтиот сет мерки?! Рафајловски: Приоритет...

0
Граѓаните кои имаат заостанат долг сигурно се израдуваа на веста од премиерот Заев дека ќе има бришење на долговите на како што изјави...