таг: доктор

Д-р Беќаровски: За дена повторно ќе „пливаме” во сопствената пот

0
Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија на својот Фејсбук профил објави статус преку кој им се обрати на здравствените работници. ...

Д-р Харис Бабачиќ објаснува како и вакцинираните може да починат од...

0
Доктор Харис Бабичиќ по потекло од Македонија кој неколку години работи на Каролинска институтот во Стокхолм Во својот пост на Фејсбук докторот...

Докторот кој ја фотографираше грешната табла во поликлиниката Букурешт прераспределен на...

0
Доктор Мирослав Гроздановски, невролог во поликлиниката Букурешт, во редакцијата на „Слободен печат“ се пожали дека откако минатата недела ја фотографирал спорната табла...

Беќаровски: Дали да ги вакцинирате децата – еве што сторив јас...

0
Доктор Нико Беќаровски, кој заедно со докторите Никола Пановски и Драган Даниловски е еден од поактивните и попосветените на форумите за ковид 19,...

Даниловски апелира: Престанете да вакцинирате луѓе што прележале ковид

0
Професорот на Медицинскиот факултет доктор Драган Даниловски, за Слободен печат вели дека во земјава повеќе нема епидемија, туку одржување на вирусот на...

Лазаров: Мора строго да ги чуваме границите, не ни треба индискиот...

0
Доктор Ненад Лазаров преку Фејсбук упати апел до надлежните дека мора строго да се чуваат границите со цел да не дојде до појава...

Д-р Беќаровски: Најдобра заштита од ковид-19 која сами можете да ја...

0
Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски на неговиот Фејсбук-профил порачува дека најдобра заштита од Ковид-19 која сами можеме да ја...

Мене Германците и Бугарите во војната не ме плашеа, не па...

0
Доктор Бојан Трајковски е дел од ПЗУ Вера Медика и тој преку својата работа, во рамки на домашната посета, секојднеевно помага на луѓето...

Д-р Беќаровски: Ви посакам малку среќа на тие што ќе се...

0
Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија на својот Фејсбук профил вели дека во медицината едноставно не постои 100%, 1+1 не е секогаш...

Уште еден удар: Фатална комбинација апчиња за контрацепција и ковид-19

0
Доктор Брајан Камински, специјалист за коронавирус, вели дека забележал дека жените кои користат контрацепција, а ќе заболат од коронавирус се изложени на поголеми...