fbpx

таг: доктор

Пет правила и распоред за здрав живот од руски доктор кој...

0
Доктор Фјодор Григорјевич Углов живеел 103 години, а во поголем дел од својот живот имал ист број килограми, односно 63. Овој познат руски...

Д-р Беќаровски: Слободно планирајте летен одмор, мајмунсите сипници се мајмунски обид...

0
Доктор Нико Беќаровски , кој е и член на Комисијата за заразни болести, вели дека вирусот „мајмунски сипаници“ е „мајмунски” обид за повторен...

Д-р Лазаров: Со „бустање до бесвест“ не може да се надмине...

0
Доктор Ненад Лазаров, преку објава на својот фејсбук профил, предупредува дека ова не е крајот на ковид-пандемијата. Данска ги симнува...

Македонија лошо помина со пандемијата, постоеше голема недоверба меѓу граѓаните и...

0
Доктор Харис Бабачиќ кој е магистер по епидемиологија и докторант на медицинскиот универзитет Каролинска во Стокхолм, Шведска, вели дека во таа скандинавска земја...

Беќаровски: За децата омикрон е обична вироза, нема ниту една причина...

0
Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, д-р Нико Беќаровски вели дека за децата Омикронот претставува обична вироза, какви што имало секоја зима....

Д-р Мехмедовиќ: Омикрон е лесна варијанта, но не смеат властите да...

0
Доктор Злате Мехмедовиќ од Здравствен дом Скопје, кој во првите борбени редови ги лекуваше пациентите со ковид во минатите бранови, а и меѓу првите...

„Сега ќе свртам кај министерот“ и „Од утре леташ од работа“:...

0
Доктор Нико Беќаровски, од Клиниката за токсикологија, преку Фејсбук статус открива низ што сѐ се соочуваат докторите за време на дежурство и кога...

Д-р Мехмедовиќ: Две дози прават „ѕид“ против ковид-19, а третата само...

0
Доктор Злате Мехмедовиќ од Здравствениот дом во Скопје во изјава за Канал 5 телевизија вели дека третата бустер доза создава отпорност кога е...

Д-р Кунгуловски: Непрележаните и невакцинираните – најголем ризик за сериозен тек...

0
Доктор Горан Кунгуловски, на својот фејсбук профил, анализира што укажуваат последните ковид-бројки за прележаните, вакцинираните и непрележаните што не се вакцинирани. Тој...

Д-р Пановски: Mладите со сертификати од други лица слободно влегуваат каде...

0
Доктор Никола Пановски смета дека новата мерка која предвидува влез во угостителски објекти само за лица кои примиле две дози нема да придонесе...