таг: договорен

Договорен текстот на резолуцијата за Сребреница, Србија ги повикува членките на...

0
Договорен е предлогот за резолуцијата за потсетување на геноцидот врз Бошњаците од Сребреница извршен во јули 1995 година, а за него...

Украина договорила хуманитарен коридор со Русија за излез од Мариупол

0
Украинската вицепремиерка Ирина Верешчук изјави дека е договорен хуманитарен коридор со Русија за да им...

Зинедин Зидан од наредната сезона ќе биде тренер на ПСЖ

0
Францускиот фудбалски стратег Зинедин Зидан веќе има договорен ангажман со раководството на ПСЖ. Новинарот на „РМЦ“, Даниел Риоло, кој меѓу првите го...